Ranch Luna
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ranch Luna

Western Ranch Luna
 
Početna stranicaPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Frizijski konji, friesian horses

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Nina
Rancher (admin)
Rancher (admin)
Nina


Broj postova : 97
Age : 30
Location : Rijeka
Registration date : 20.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimened lis 28, 2007 5:36 pm

Potomak konja Equus robustus, nastao u Nizozemskoj pokrajini Friesland. Postoji informacija da su ovi konji postojali cak i 1251 ali uzgojne knjige su napravljene nešto kasnije u 16 stoljeću. Bio je omiljen konj vitezova jer je sa svojom snažnom gradom mogao nositi oklopljenog viteza bez velikih problema. Frizijci su uvijek crni, bijele oznake nisu dozvoljene ni na nogama ni glavi. Imaju dugu valovitu grivu i rep, a isto tako i dosta zastavica na nogama. Nije dozvoljeno nikakvo šišanje repa ni grive. Frizijac drži visoko svoju glavu na jakom vratu, izražena akcija je prirodna dok se selektivnim uzgojem pokušava postići angažiranost zadnjih nogu i produžena akcija. Tijelo je jako, sa zaobljenim ramenima. Zaobljene su i sapi sa nisko nasađenim repom. Registrirani pastusi moraju biti visoki najmanje 153 cm do 4 godine a kobile 143 cm. Kobile su obično teške oko 650 kg a mužjaci su jači.


Frizijski konji, friesian horses A_3a5c40

Frizijski konji, friesian horses Untitled3

Frizijski konji, friesian horses A_a25655

Frizijski konji, friesian horses A_cfa829

Frizijski konji, friesian horses A_326b52

Frizijski konji, friesian horses A_84ffe4

Frizijski konji, friesian horses A_42f8ab

Frizijski konji, friesian horses A_e32315

Frizijski konji, friesian horses A_de9919
[Vrh] Go down
http://kaanarinac.deviantart.com/
unicorn
Jahač 3. kategorije
Jahač 3. kategorije
unicorn


Broj postova : 101
Registration date : 22.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimečet stu 08, 2007 9:47 pm

p-r-e-k-r-a-s-n-i---s-u- I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
[Vrh] Go down
love my aron
Rancher(co-admin)
Rancher(co-admin)
love my aron


Broj postova : 126
Age : 28
Location : Kostrena -Rijeka
Registration date : 29.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimepon stu 12, 2007 3:02 pm

Da stvarno su predivni!!!! affraid affraid
[Vrh] Go down
dichy
Konjušar
Konjušar
dichy


Broj postova : 92
Registration date : 22.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimepon stu 12, 2007 5:23 pm

super su, visoki i jako lijepi konji.. u veroni ih je bilo vidjet dosta na gusto..
[Vrh] Go down
Vezir
Rancher(co-admin)
Rancher(co-admin)
Vezir


Broj postova : 105
Registration date : 20.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimepon stu 12, 2007 6:50 pm

dichy je napisao/la:
super su, visoki i jako lijepi konji.. u veroni ih je bilo vidjet dosta na gusto..

Konj su prekrasni. Dichy napiši malo kako je bilo u Veroni,mi smo planirali ići,a ali ova nesreća sa Vezirom...itd.
[Vrh] Go down
dichy
Konjušar
Konjušar
dichy


Broj postova : 92
Registration date : 22.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimesri stu 14, 2007 5:53 pm

EIJ, evo mene.. stigla ja jucer oko pola noci!bilo nam je odlično (dobro društo, dobri prijatelji...)

dakle ovako, krenuli smo u 4 i 30 u jutro i onda 5 sati vožnje do Verone! uf, to nas je jako umorila... još smp imali neka smiješna sjedala pa smo se jako stiskali.. i dakla dođemo mi u Veronu ja ono gledam di je ta fiera i onda vidim.. aj ja mislim da mi je srce talo kada sam vidjela te šatore.. kupilis mo ulaznice i ušli unutra i ono kad vidiš, svakih 5 min prođe neko jašući na konju ili sa koicjama...
i onda smo se svi razdvojili jer je bilo teško svih pratiti!
ja i tata smo gledali i čudili, vidjeli smo svakave moguće pasmine ... a najdraži su mi bili 2 frizijca i Shire.. ono ja sam se čudila kada sam ih vidjela.. vidjeli smo turnir u preponama za malu djecu, pa western show, pa učenje nekih, konja, izlože, dresuru, teškaše koji su vukli drva, hranu, prikloice i kamione, opremu...
i tako nam je završio prvi dan... išli smo u sobe, pa na večeru!
večera je bila grozna jeli smo paštu i neko povrće i tikvice (ja nisam ništa pojela)
i onda smo išli na spavanac. noć je brzo prošla i došao je drugi dan.. buđenje je bilo u 8 sati, a polazak na doručak u 8 i 30 h ... pojeli smo doručak i natrak na sajam... jučer smo uglavbom kupovali.. kupili smo Dichy šicere, podsedlicu (nešto ko filc), ular, povodac, rukavice, lonžu...
i onda skupljanje kraj busa.. i polazak kući.. u Sloveniji smo se zaustavili na večeri... Bio je živi smijeh sa nekima trima prijateljima... pojeli smo i pravac kući! put nas je dokrajčio... stigla sam kući.. svu opremu što sam kupila, prezentirala sam doma
ukrala sam neka 2 cedea.. na kojima su prepone i dresura!
i onda spavanje..


stavi neki topic ili nešto di da pišemo o turnirima.. i tome.. slike imaš puno na mom forumu,.
[Vrh] Go down
love my aron
Rancher(co-admin)
Rancher(co-admin)
love my aron


Broj postova : 126
Age : 28
Location : Kostrena -Rijeka
Registration date : 29.10.2007

Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitimesri stu 14, 2007 9:43 pm

Blago ti ja i tata smo se mislili negdije ubacit u zadnji tren ali nije bilo mjesta ni ja nisam imao putovnicu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Frizijski konji, friesian horses Empty
PostajNaslov: Re: Frizijski konji, friesian horses   Frizijski konji, friesian horses Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Frizijski konji, friesian horses
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Arapski konji, arabian horses
» KONJI
» Lipicanski konji, lipizzaner horse

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ranch Luna :: Konji :: Pasmine konja-
Forum(o)Bir: